Spolky v obci

Kynologický klub

Aktuality

Nenalezeny žádné aktuality

Události

Nenalezny žádné události

Základní informace

Co jsme již připravili??

 • Několikrát jsme navštívili Mateřskou školu v Biskupicích, kde jsme děti seznámili s našimi pejsky a zábavnou formou jim předvedli něco málo z výcviku
 • Na žádost ředitelky Městské knihovny v Luhačovicích jsme již dvakrát připravili besedu pro žáky ZŠ Luhačovice na téma:
 1. Agresivita psů - proč pes útočí??
 2. Noc s Andersenem - využití psů - Sportovní kynologie
 • Pro DDM Luhačovice jsme již několikrát předvedli ukázku vycvičenosti psů a uspořádali besedu na téma výchova a výcvik psů.
 • Byli jsme nápomocni DDM Luhačovice při organizování tří ročníků výstav psů - Hafani-Bafani v Luhačovicích. Čtvrtý až desátý ročník jsme společně uspořádali na našem cvičišti v Biskupicích. V roce 2018 jsme uspořádali neoficiální závod agility pro mládež - MLADÝ
  TUNELÁŘ ROKU 2018
 • Již několik let předvádíme na různých akcích, jako jsou Dětské dny, ukázky výcviku psů. Navštívili jsme Biskupice, Ludkovice, Částkov, Nedachlebice, Velký Ořechov, Luhačovice, Pohořelice, Dolní Lhotu a Zlín. ZDE můžete zhlédnout video z jedné naší ukázky.
 • V r. 1992 jsme pořádali KRAJSKOU VÝSTAVU NĚMECKÝCH OVČÁKŮ
 • V r. 1993 jsme pořádali KLUBOVOU VÝSTAVU VÍTĚZŮ NĚMECKÝCH OVČÁKŮ

Členství

Kurz ZKO Biskupice neboli ZÁKLADY PRÁCE SE PSEM

Kurz je určen všem, kteří mají zájem stát se členem ZKO Biskupice nebo i těm, kteří se chtějí naučit základům práce se svým psem a nechtějí proto vstupovat do klubu jako členové!

Ten, jenž by chtěl vstoupit do klubu bez absolvování kurzu, musí prokázat určitou znalost ve výchově a výcviku svého psa!

Pořídili jste si pejska? Chtěli byste se naučit jak s ním pracovat a jak ho naučit novým věcem? Nemáte však čas stát se členem kynologického klubu a splňovat podmínky členství? Vaše znalosti a zkušenosti jsou malé a chcete je zdokonalit nebo nemáte žádné zkušenosti a znalosti?
Máme pro vás řešení. Nabízíme vám kurz, ve kterém získáte souhrn informací a základní průpravu, jak s vašim pejskem pracovat.

KUZR OBSAHUJE:

 • 10 instruktážních hodin pod vedením kvalifikovaného výcvikáře
 • kurzy probíhají každou neděli od 9:00 na cvičišti v Biskupicích, možnost individuální domluvy času nebo jiného dne
 • náplň hodin dle přání majitele psa, předpokladů psa a možností ZKO

10 instruktážních hodin je nutno vybrat nejpozději do šesti měsíců od započetí kurzu. Pokud tak neučiníte, propadají hodiny ve prospěch klubu!!!


Po ukončení kurzu je možnost dokoupení si dalších instruktážních hodin, popř. zvolit vstup do
ZKO Biskupice

Cena kurzu 1200Kč

Bližší informace na tel.: 725 655 348 nebo na emailu: jana.hubackova@email.cz ,
                                    skupina na facebooku - Základy práce se psem
 

Historie klubu

Počátky našeho klubu se datují již od roku 1964. Původně sídlil v Luhačovicích nad pramenem Aloiska.

Historická fotka

Zakladateli byli: Karel Trtek s NO - předseda

Milan Goliáš s kolii - hospodář      

Karel Klimeš s NB - všechno ostatní      

Původní pozemek byl o rozloze 60 x 40 m přidělen zakladatelům od města. Svépomocí zde bylo vybudováno oplocení, překážky a klubovna. Postupně se klub rozrostl zhruba asi na 20 členů. Po pár letech činností klubu, byli členové přinuceni (úředním dopisem z MNV) prostor nad Aloiskou opustit. Rozběhlo se jednání o novém pozemku až se podařilo sehnat soukromý pozemek v katastru Biskupic, který bylo ale nutno odkoupit.

Historická fotka

Členové r. 1975 pozemek odkoupili. Největší zásluhu na odkupu měl M. Goliáš. Začalo se opět budovat, a buduje se až do dnešní podobyNáš kynologický klub je zaměřen především na sportovní kynologii. Připravujeme naše členy na zkoušky dle národního zkušebního řádu (NZŘ) a dle mezinárodního zkušebního řádu (IPO), dále jim pomáháme při přípravě na výstavy a bonitace. Mimo to jsme schopni uspořádat besedy na různá témata pro děti i dospělé a předváděcí akce.

Přiložené soubory

Nenalezen žádný dokument

Fotografie

Fotogalerie

Nenalezeny žádné fotogalerie
Email icon

Aktuality Vám zašleme na e-mail.

Každý pátek odesíláme souhrn týdne. Takže už vám žádná aktualita, hlášení rozhlasu ani událost neunikne 🙂 .