Projekty a investice

Oprava lávek pro pěší

Základní informace

Oprava lávky v centru obce byla plánována na jarní období. Bohužel z důvodu příchodu Covidu nám vybraná dodavatelská firma stále odkládala termíny, až jsme se rozhodli od ní odstoupit. V průběhu 2.kvartálu jsme usilovně hledali náhradu a našli nakonec u fy. Hanák z Uh.Brodu., která nám vyšla vstříc. Po vzájemné konzultaci a zaměření byli schopni během dvou měsíců začít s vlastní realizací.

Postupně bylo nutné osekat zvlněný asfaltový povrch, poté odřezat veškeré podkladní pláty a zábradlí, až zbyly pouze základní nosníky. Tyto byly spolu s příčníky poté kompletně opískovány a ošetřeny vícevrstvým antikorozním nátěrem. Zábradlí bylo opatřeno pozinkem pro vyšší odolnost. Podkladové rošty poté byly už jen jednoduchou montáží.

Na podzim se nám naskytla možnost provést stejnou opravu i u horní lávky, a to za zvýhodněných podmínek. Nakonec jsme se rozhodli pro, a i přes rozmary podzimního počasí se vše podařilo do konce listopadu stihnout.

Nutno podotknout, že betonování a další stavební úpravy u obou lávek prováděl p. Brauner Erik a oplechování p. Josefík Martin. Lešení nám nezištně poskytl p. Lukáš Pavel.

Přiložené soubory

Nenalezen žádný dokument
Obsah naposledy aktualizován
11
.
12
.
2020

Často kladené otázky a odpovědi

Galerie

Prohlédněte si také

Email icon

Aktuality Vám zašleme na e-mail.

Každý pátek odesíláme souhrn týdne. Takže už vám žádná aktualita, hlášení rozhlasu ani událost neunikne 🙂 .