žádost o informace č. 2 a 3/2022
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique Duis cursu.
Biskupice u Luhačovic
Služby úřadu
Tento požadavek je možné vyřídit online na Portálu občana.
Žadatel o výpis z Rejstříku trestů musí mít platný doklad totožnosti a musí mít přiděleno rodné číslo. To znamená, že výpis lze vydat i cizincům, kteří mají například trvalé bydliště v České republice. Na pracovištích Czech POINT lze vydávat výpisy i zplnomocněncům, kteří žádají o výpis z Rejstříku trestů na základě úředně ověřené plné moci.
Ano lze. Pokud má cizinec přidělené rodné číslo, tak na základě povolení k dlouhodobému či trvalému pobytu opatřeného fotografií. V případě, že cizinec nemá české rodné číslo, lze výpis z Rejstříku trestů vydat na základě platného identifikačního dokladu.
Podle § 11b odst. 2 zákona č. 269/1994 Sb., o Rejstříku trestů pověřené orgány uchovávají v souladu s pravidly spisové služby písemné žádosti o výpis po dobu 2 let od jejich podání, a to v listinné nebo elektronické podobě. Citované ustanovení navazuje na § 11a odst. 1 zákona, který ve spojení s § 11 odst. 1 požaduje podání písemné žádosti, obdobně jako v případě, kdy je o výpis žádán přímo Rejstřík trestů.
Ano, v pravé horní části stránky je tlačítko pro online rezervaci.
Aby bylo možné na kontaktním místě veřejné správy (Czech POINT) úspěšně získat výpis nebo učinit podání, je zapotřebí s sebou přinést obvykle tyto podklady: 💳 Doklad totožnosti 📄 Plná moc (v případě zmocněnce) 📜 Rodný list dítěte či soudní rozhodnutí (v případě zákonného zástupce) 🏢 Doklad o oprávnění zastupovat danou organizaci (v případě statutárního orgánu právnické osoby, vedoucího orgánu veřejné moci apod.) 💰 Peníze (na uhrazení poplatku za provedený úkon) – Dokument ke konverzi (v případě konverze dokumentů; listinný či elektronický uložený na CD/DVD či v Úschovně) – Některé agendy nevyžadují ověření totožnosti žadatele, a pak není vyžadován doklad totožnosti, plná moc, doklad o zastupování, ani doklad o oprávnění zastupovat danou organizaci. Výše poplatku závisí na konkrétní agendě.
Systém Czech POINT poskytuje pro veřejnost celou řadu služeb: výpisy z informačních systémů veřejné správy či základních registrů podání vůči státní správěkonverze dokumentů v listinné podobě do dokumentu obsaženého v datové zprávě nebo datovém souboru a naopak založení a správa datové schránky a další. Tyto služby jsou poskytovány na tzv. kontaktních místech veřejné správy, která jsou opatřena modrým logem Czech POINT. Kontaktními místy veřejné správy jsou notáři, krajské úřady, obecní úřady, úřady městských částí nebo městských obvodů, ale také zastupitelské úřady (velvyslanectví) v zahraničí. Kontaktní místa provozuje rovněž Česká pošta, Hospodářská komora a také banky, kterým Ministerstvo vnitra udělilo autorizaci. Služby Czech POINT pro veřejnost lze obecně rozdělit do těchto kategorií: výpisy z informačních systémů veřejné správy – např. výpis z Rejstříku trestů nebo Katastru nemovitostí podání vůči státní správě – např. ohlášení živnosti do registru živnostenského podnikání základní registry – např. výpisy ze základních registrů, nebo podání žádosti o změnu údajů datové schránky – např. žádost o zřízení datové schránky, žádost o zneplatnění přístupových údajů a vydání nových, atd. konverze na žádost a související služby – Úschovna a Centrální úložiště ověřovacích doložek zprostředkovaná identifikace osoby
Každý pátek odesíláme souhrn týdne. Takže už vám žádná aktualita, hlášení rozhlasu ani událost neunikne 🙂 .